Instrukcija pirmakursiui: kaip skalbti

Kad skalbimo mašinų remontas Vilniuje nebūtų pats pirmas reikalas, kurio imsitės iškart po to, kai pirmą kartą pabandysite savarankiškai skalbti, jums reikėtų pasistengti ir viską iš karto daryti teisingai. Daugybė moksleivių iš pradžių gyvena tokiomis sąlygomis, kuomet jų drabužius namuose skalbia mama. Tas skalbimas nesudėtingas, jo nėra daug: sumeti viską į skalbimo mašiną, ir štai ji sukasi, ir štai skalbiniai skalbiasi. Tačiau taip pat skalbimo mašina gali būti ir visiškai nepažintas laukas, jeigu ja naudojatės tiesiog pirmą kartą gyvenime.

Skalbimo mašina turi būti nesugedusi

Pirmas patarimas studentui pirmakursiui, pirmą kartą gyvenime savarankiškai skalbiančiam – įsitikinti, kad skalbimo mašina tikrai yra nesugedusi. Galite tiesiog apie tai paklausti pas kitus žmones, kurie jau naudojosi. Gal norite skalbti bendrabutyje, o gal bute, kurį daug studentų drauge nuomojatės. Bet kuriuo atveju, skalbti tikrai galima, tik reikia išsiaiškinti, kuria skalbimo veikiančia mašina jums reikia naudotis.

Kokias priemones naudoti?

Kitas svarbus akcentas – pasirinkti būtent tokias skalbimo priemones, kokių jums tikrai reikia. Taigi, reikia neapsigauti ir rinktis reikiamus skalbimo miltelius, reikiamus minkštiklius ir visa kita, kas tikrai būdinga jūsų skalbiniams. Standartiška naudoti bent dvi priemones: skalbimo miltelius ir minkštiklį. Kai kas dar naudoja papildomą priemonę nuo skalbimo mašinos užkalkėjimo ir taip prailgina jos gyvavimo laikotarpį. Be to, kai kurie naudoja skalbimo tabletes arba kapsules, tačiau su pastarosiomis ne visada viskas gerai išsiskalbia, nes kartais jos ne visai ištirpsta vandenyje. O kai ne visai ištirpsta, tai vėliau ir ne visai išsiplauna.

Rūšiuoti reikia ir skalbinius

Prieš skalbiant reikia visus drabužius surūšiuoti, o čia jau prasideda tikras menas. Reikia rūšiuoti juos pagal spalvą, pagal audinius, netgi pagal nešvarumus. Tik tada galėsite jiems parinkti tinkamiausias skalbimo programas, kaip ir tinkamiausias skalbimo priemones. Pavyzdžiui, skalbimo milteliai gali būti skirstomi į skirtus baltiems arba spalvotiems skalbiniams. O skalbiant baltus tvirtus audinius (pvz., paklodes, staltieses) galima taip pat ir naudoti specialų skystį – baliklį.

Kokias programas parinkti

Priklausomai nuo to, kokius skalbinius skalbsite, turėsite jiems parinkti tinkamiausias programas. Geriausia rinkti tokias, kokios nurodytos ant etiketės – ten visada yra pačios naudingiausios informacijos. Netvirtiems, ploniems audiniams, megztiniams, tiuliui, reikėtų skalbimo žemoje temperatūroje, mažomis apsukomis ir galbūt net be džiovinimo. Purviniems tamsiems rūbams iš tvirto audinio gali tikti karštesnė temperatūra ir didesnės skalbimo apsukos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *