Gražūs kombinezonai moterims

Kaip ir jau nebe pirmą vasarą, į madą grįžta kombinezonai moterims. Kas madinga šiais metais? Kaip rengtis, kad ir atrodytum gražiai, ir ant mados vėjų bangos pataikytum? Štai keletas mados aspektų, kurie leis jums susidėlioti vaizdą, kokį kombinezoną rinktis geriausia.

Spalvota kaip flomasteris

Na, spalvota, tai spalvota, atrodytų, kas čia tokio, ar ne. Flomasteriai visada spalvoti, ir visų žmonių drabužiai, ypač vasarą, taip pat dažniausiai būna ryškių spalvų. Tačiau šių metų tendencija skatina nemaišyti tiek daug spalvų, o rinktis vieną ryškią spalvą, išlaikant nuspalvinimo tendenciją nuo galvos iki kojų. Taigi, tai gali būti mėlynas švarkas, palaidinė, kelnės ir batai, o gal net ir gėlė plaukuose. Taip rengtis, kad pati būtum panaši į vienspalvį ilgą flomasterį. Ši tendencija gali būti pritaikyta rengiantis bet kokius drabužius, tačiau akivaizdu, kad kombinezonas kaip tik yra tai, kas moteriai gali palengvinti drabužių derinimo skausmus. Vientisas ilgas moteriškas kombinezonas iškart leidžia nusispalvinti save per visą ūgį. Taigi, šią vasarą dėvėdama vienspalvį ryškų kombinezoną tikrai neapsigausi.

Hipiai ir gėlių vaikai

Skaityti straipsnį “Gražūs kombinezonai moterims” »

Darbuotojų sauga ir sveikata – instruktažas

Visose organizacijose būtina ne tik parengti darbuotojų saugos ir sveikatos dokumentus, bet ir atlikti jų nuolatinę priežiūrą, pildymą. Dokumentus reikia keisti, jei keičiasi teisės aktai, darbo salygos, technologiniai procesai ir panašiai. Darbuotojų sauga ir sveikata nėra vien dokumentų tvarkymas. Dokumentai aprašo darbo tvarką, darbuotojų teises ir pareigas, su šia informacija visi organizacijos darbuotojai turi būti supažindinami. Tai atliekama darbuotojų saugos ir sveikatos instruktažų metu. Instruktažas būna pirminis – kai darbuotojas priimamas į darbą. Pirminis instruktažas atliekamas prieš darbuotojui pradedant dirbti. Vėliau atliekami periodiniai instruktažai. Pagal darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimus periodiniai instruktažai atliekami ne rečiau kaip kas 12 mėnesių. Dar viena instruktažų forma – papildomi/tiksliniai darbo vietoje. Jie atliekami pasikeitus darbo procesui, atsiradus naujai darbo įrangai ar po nelaimingo atsitikimo tyrimo metu nusprendus, kad reikalinga papildomai instruktuoti darbuotojus atlikti tam tikrus darbo procesus. Su darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijomis susipažinę (instruktuoti) darbuotojai pasirašo žurnale. Instruktavimas, pagal dabartinius teisės aktus, gali būti atliekamas įvairiomis formomis. Tai yra – galima duoti darbuotojui perskaityti instrukciją ir patikrinti kaip jis susipažino su instrukcijos turiniu; galima žodžiu instruktuoti darbuotojus, pateikiant svarbiausią informaciją, kurią turi žinoti darbuotojai atlikdami konkrečius darbus; galima paruošti ir parodyti prezentaciją ar/ir video medžiagą ar kitais būdais. Kadangi darbdavys turi užtikrinti, kad darbuotojas žino, kaip jam saugiai atlikti pavestus darbus, galima po instruktavimo taikyti tam tikrą žinių patikros sistemą, pavyzdžiui duoti spręsti testą. Priėmus darbuotoją į darbą ir neinstruktavus darbuotojų saugos ir sveikatos ir gaisrinės saugos klausimais, draudžiama darbuotojui pradėti dirbti. Lygiai taip pat negalima leisti dirbti darbuotojui, jei jis nepasitikrinęs sveikatos. Priimant į darbą darbdavys darbuotojo medicininėje knygelėje įrašo kenksmingus faktorius, kurie būdingi būsimam darbui. Pagal šiuos šifrus gydymo įstaiga patikrina būsimojo darbuotojo sveikatą bei tinkamumą darbui. Jei darbuotojo sveikatos būklė netinkama dirbti numatyto darbo pilnu krūviu, gydytojas turi pažymėti kokie apribojimai taikomi arba pateikti išvadą, kad darbuotojas numatytų kenksmingų veiksnių aplinkoje dirbti negali.

Kreatinas ir jo nauda

Kas yra kreatinas ir kokia iš jo nauda? Tai dažnas klausimas, kuris užduodamos, kuomet norima pasiekti gerų rezultatų sporto veikloje. Ši medžiaga randama skeleto raumenyse. Ji reikalinga gaminant energiją, o tai labai svarbu kiekvienam, kuris nori pasiekti gerų rezultatų sportuojant ir puoselėjant savo kūną.

Kreatinas gaminamas kepenyse. Taip pat ir inkstuose bei kasoje. Ši medžiaga gaminasi iš amino rūgščių (argininas, metioninas, glicinas). Organizmas pagamina ne visą reikiamą kiekį, o maždaug tik puse. Viskas priklauso nuo individualių savybių ir šis procentas gali skirtis. Kitą reikalingą dalį kreatino organizmas gauna kartu su maistu ar kitais papildomais priedais. Kur daugiausia yra šios taip reikalingos medžiagos? Jos daugiausia randama žuvyje ir raudonoje mėsoje. Tuo metu, kai jis pagaminamas vyksta kreatino pernešimas į raumenis. Tai vyksta per kraują. Raumenyse jis susijungs su fosfato jonais. Po to ši medžiaga pavirsta fosfokreatinu. Tai yra energiją teikiantis junginys.

Šiuo metu yra didžiulis kreatino papildų pasirinkimas. Jų tikslas – didinti fosfokreatino kiekį raumenyse. Paprastai kalbant tai galima įvardinti kaip medžiagą, kuri padeda kuo ilgiau palaikyti aukšto intensyvumo sportinę veiklą. O tai yra svarbu daugelyje sporto sričių. Pagrindiniai kreatino privalumai yra šie: atsiradęs greitumas, ištvermingumas trumpoje veikloje, pavyzdžiui, trumpas bėgimas nustatytą atstumą, nesunkiai pakartojami pratimai.

Skaityti straipsnį “Kreatinas ir jo nauda” »

Populiarus interneto svetainių dizainas

Kas yra contemporary graphic design ? Kokios yra naujausios interneto svetainių mados? Kas svarbu, kuriant gražų tinklapio dizainą? Štai keletas dalykų, kuriuos žinodami galėsite suprasti interneto svetainių dizaino rinką geriau.

Minimalizmas

Jau kuris laikas kalbant apie bet kurio dalyko estetinę vertę atkreipiamas dėmesys į skirtingą Rytų ir Vakarų požiūrį. Dar visai neseniai Vakarų kultūra didžiavosi esanti neva civilizacijos pradžia su ištobulintomis kultūrinėmis ir estetinėmis vertybėmis. Visgi, pagaliau atsigręžta į Rytus, kur vaizdas nėra toks apkrautas kaip Vakaruose, o tuščios erdvės ir baltos spalvos svoris dažnai didesnis negu mūsų apkrauti ir informacijos pertekliumi turtingi vaizdai. Iš Rytų pirmiausiai į Skandinaviją atėjęs minimalizmas atsidūrė ne tik taikomojoje dailėje, bet ir skaitmeniniuose vaizduose, pavyzdžiui, tinklapių dizaine. Taigi, lengvas, neprikimštas, vaizdų gausa ir margumynais neprikimštas tinklapio dizainas yra tas minimalizmas, kuris dabar priimtinas daug kur. Spalvų neturi būti daug, balta vis dar karalienė, o švelnios pastelinės spalvos, kaip visada, irgi suteikia džiaugsmo ir pakilios nuotaikos įspūdį.

Programėlių įtaka

Skaityti straipsnį “Populiarus interneto svetainių dizainas” »

Logotipų kūrimas

Kiekviena įmonė turi savo firminį ženklą. Daugelis nuolatinių klientų vos pamatę logotipą pažįstą kompaniją. Ženklas turi būti įspūdingas, sukurtas atsižvelgiant į tai, kuo įmonė verčiasi. Svarbu, kad logotipas būtų sukurtas profesionaliai. Tai sudėtingas darbas, kuris reikalauja originalumo ir kūrybiškumo. Tokius gali sukurti ne kiekvienas, svarbu pasirinkti dizainerį, kuris turi patirties ir gerai išmano savo darbą. Logotipų kūrimas, tai sudėtinga užduotis. Nepamirškite, kad šis elementas turi ne tik patraukliai atrodyti, reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad jis nebūtų pernelyg sudėtingas. Daugelis įmonių savo firminius ženklus spausdina ant blankų, dokumentų. Verslo dovanos su logotipu gali būti labai naudingos. Padovanokite jas klientams partneriams, tai bus malonus gestas. Rekomenduojama firminį ženklą pasirinkti be pereinančių spalvų, taip bus paprasčiau jį patalpinti ant įvairių smulkmenų, pavyzdžiui, tušinukų, raktų pakabukų, puodelių bei kitų daiktų.

Pasirinkite savo firminį šriftą. Galite jį pagražinti, parašyti pilną arba ne kompanijos pavadinimą, tai grafinio ženklo sudedamoji dalis. Logotipas turi būti nesudėtingas, kad būtų lengva suvokti, kad žmonės jį lengvai atpažintų. Firminis ženklas gali būti dažnai naudojamas spaudoje, internete bei kituose kanaluose. Svarbu pasirūpinti, kad logotipas būtų tinkamas, tai gali turėti įtakos klientų skaičiui. Jie yra svarbūs kiekvienai kompanijai, turi įtakos veiklai.

Skaityti straipsnį “Logotipų kūrimas” »