Kas yra kreatinas ir kokia iš jo nauda? Tai dažnas klausimas, kuris užduodamos, kuomet norima pasiekti gerų rezultatų sporto veikloje. Ši medžiaga randama skeleto raumenyse. Ji reikalinga gaminant energiją, o tai labai svarbu kiekvienam, kuris nori pasiekti gerų rezultatų sportuojant ir puoselėjant savo kūną.
Kreatinas gaminamas kepenyse. Taip pat ir inkstuose bei kasoje. Ši medžiaga gaminasi iš amino rūgščių (argininas, metioninas, glicinas). Organizmas pagamina ne visą reikiamą kiekį, o maždaug tik puse. Viskas priklauso nuo individualių savybių ir šis procentas gali skirtis. Kitą reikalingą dalį kreatino organizmas gauna kartu su maistu ar kitais papildomais priedais. Kur daugiausia yra šios taip reikalingos medžiagos? Jos daugiausia randama žuvyje ir raudonoje mėsoje. Tuo metu, kai jis pagaminamas vyksta kreatino pernešimas į raumenis. Tai vyksta per kraują. Raumenyse jis susijungs su fosfato jonais. Po to ši medžiaga pavirsta fosfokreatinu. Tai yra energiją teikiantis junginys.
Šiuo metu yra didžiulis kreatino papildų pasirinkimas. Jų tikslas – didinti fosfokreatino kiekį raumenyse. Paprastai kalbant tai galima įvardinti kaip medžiagą, kuri padeda kuo ilgiau palaikyti aukšto intensyvumo sportinę veiklą. O tai yra svarbu daugelyje sporto sričių. Pagrindiniai kreatino privalumai yra šie: atsiradęs greitumas, ištvermingumas trumpoje veikloje, pavyzdžiui, trumpas bėgimas nustatytą atstumą, nesunkiai pakartojami pratimai.
Kaip didžiausias kreatino poveikio privalumas įvardinama padidėjusi jėga ir ištvermė. Vartojant šiuos papildus bus daugiau energijos sportinei veiklai. Galima paminėti ir kitokį teigiamą poveikį. Kreatinas padidina kūno svorį ir dėl to raumenys atrodo šiek tiek didesnė, nei yra. Neretai po sunkių treniruočių atsiranda raumenų skausmas, kuris ne visiems teikia malonumą. Vartojant kreatino preparatus sumažėja pieno rūgšties gamyba, kuri įtakoja raumenų skausmingumą. Taigi, jūs galite dar stipriau sportuoti, tačiau skausmai bus daug silpnesni, nei nevartojant kreatino.
Kai kurie nuogąstauja, kad ši medžiaga gali jiems pakenkti. Svarbu paminėti tai, kad ji yra visiškai natūrali. Nemaišykite kreatino su steroidais ar panašiomis medžiagomis. Net ir geriausia mityba nepadės pasiekti geriausių rezultatų, nes organizmas nepasisavins kreatino vien tik iš maisto tiek, kiek reikia. Dėl šios paprastos priežasties vartojami maisto papildai, kurie padeda.
Daugeliu atvejų kreatinas pateisina lūkesčius. Tai papildoma pagalba organizmui susidoroti su didesniais fiziniais krūviais. Sportuoti dar niekada nebuvo taip paprasta, kai atsirado galimybė papildomai padėti sau ir savo raumenims.