Keistai nutrupėję paminklai

Kai kapuose ar kitose atminimo vietose tik pastatomi nauji paminklai, jie visada būna įspūdingai gražūs, ir mes galime tik pasidžiaugti, kad atminimo dovana taip šauniai atrodo. Turbūt žinote, kad skulptūros menas yra labai senas, ir nėra aišku apskritai, kodėl pačios pirmosios jos būdavo daromos.

Apie paminklus ir skulptūras: kilmė

Manoma, kad pirmieji paminklai – skulptūros žmonių prieš daugybę tūkstančių metų būdavo lipdomos visokiais tikslais. Pavyzdžiui, į kažkokį žmogų panašios skulptūrėlės galėjo reikšti dievybę, gal tai buvo daroma apeigoms ir garbinimams. Daugybėje Europos vietų paplitusios storų apvalių moterų figūrėlės galbūt buvo naudojamos kitokiais tikslais – kaip pirmosios pornografijos pavyzdžiai. Tačiau meno kilmės ir pradžios dilema yra labai sudėtinga, niekas neatsakė į tą klausimą konkrečiai, nors pasvarstymų, hipotezių yra įvairių.

Vėliau, ypač suklestėjus Antikai, imtasi tikro skulptūros meno. Paminklai statomi ne tik dėl to, kad reikia pagerbti mirusįjį, tačiau ir vėl dievams garbinti. Įdomu tai, kad ir šiais laikais skulptūros daromos ne šiaip dėl pramogos, o kad kažką reikštų, atmintų, kartais – kad puoštų kokį nors gražų miestą, senamiestį, tačiau ir tai vis tiek dažniausiai neva turi turėti kažkokią gilią prasmę. Seniau viskas buvo dar paprasčiau, nes skulptūras darydavo tiems, kuriuos labai gerbė. Pavyzdžiui, gyvūnai, kurie buvo itin gerbiami, turėjo ir daugiausiai visokių paminklų. Taip pat faraonai, karaliai, valdovai. Kadangi buvo tikima daugybe mitų, kažkodėl galvojama apie tam tikrų dievų egzistavimą, tai dėl to ir skulptūrų su Apolonu ar kitokiais dievais buvo visai nemažai.

Kam dabar kuriama

Skaityti straipsnį “Keistai nutrupėję paminklai” »

castrol 0W30 tai kokybiškas produktas

Tepalai tai yra labai svarbi dalis, kuri gali padėti tinkamai funkcionuoti jūsų automobiliui. Castrol 0W30 tai yra visiškai sintetiniai variklio tepalai, kurie yra sukurti naudojant specialias gamybos technologijas. Jei jūs naudosite šiuos tepalus jūs galėsite būti tikri, kad jūsų automobilio variklis veiks pagal savo galimybes, kai tiks jums to reikės. Castrol tepalai tai yra aukštas kuro taupymas ir taip pat jūsų automobilio detalių apsauga nuo susidėvėjimo viso tarnavimo laikotarpiu. Šių tepalų kaina yra pakankamai aukšta, tačiau tai yra pats kokybiškiausias produktas, kuris gali būti tinkamas bet kurio modelio automobiliui. Taip pat šie tepalai turi ne vieną privalumą, jie užtikrins maksimaliai efektyvų jūsų automobilio variklio darbą viso tarnavimo laikotarpiu. Taip pat variklis galės veikti net , kai jį veiks didelis krūvis. Taip pat jūs sumažinsite variklio sąnaudas ir galėsite visiškai realizuoti potencialą. Taip pat ši tepalų rūšis gali būti naudojama, kai bus įvairi temperatūra ir kitos kelio sąlygos. Tepalai jums padės išsaugoti variklio galingumą ir nesikaups jokios apnašos. Tepalai Castrol 0W30 bet kurį variklį galės paversti ilgai tarnaujančiu mechanizmu. Sintetiniai tepalai buvo gaminami pagal pačias naujausias technologijas ir todėl jie pasižymi aukštomis naudojimo savybėmis.

Skaityti straipsnį “castrol 0W30 tai kokybiškas produktas” »

Paskutinis apsipirkimas prieš kelionę

Paskutinis apsipirkimas prieš kelionę visada būna toks pats – su daugybe streso, nespėjus susiplanuoti visko tinkamai, bėgant ir bandant kažką padaryti pagal sąrašą, kuriame ne visada viskas surašyta. Didesnis prekybos centras Vilniuje tada atrodo išsigelbėjimas, nes tik taip ir tik tada galima vienoje vietoje gauti viską, ką norime įsidėti į kelionę. Mums prieš išvykstant į savo didžiąsias atostogas lygiai taip kaip ir visada tokiose situacijose būna, teko šuoliuoti strimgalviais į prekybos centrą. Į kokias parduotuves užsukome ir kokiais tikslais?

Vaistinė

Vyras visada iš manęs juokiasi, kad į keliones pasiimu didelį maišą vaistų, o einant per oro uosto kontrolės vartus jau ne kartą mano vaistų krepšelis buvo tikrinamas specialiųjų tarnybų. Tačiau lygiai taip pat ne kartą keliaujant ir pasitvirtino tai, kad turėti asmeninę vaistinėlę yra tiesiog būtina. Joje reikia pagrindinių dalykų, kurių gali prisireikti tiek kelionėje, tiek ne kelionėje. Galima to paties pirkti ir užsienyje, tačiau, kas žino, gal būsi įlindęs kalnuose į olą ir jokios vaistinės netoliese nebus. Reikia pasirūpinti bintais, pleistrais (juk taip dažnai nuspaudžia avalynė), tokiais dalykais, kurių ir būnat Vilniuje kartais prireikia. Taip pat nuo alergijos visada imame Tavygil, nes mažoji alergiška bitėms, o jų gamtoje pasitaiko. Dar nuo virškinimo sutrikimų juodosios anglies bei Mezym Forte arba kokių nors kitų vaistų. Žinoma, reikia imti ir nuo skausmo, tiek tablečių, tiek tepalų, ir visko, kas gali dezinfekuoti žaizdas, numušti temperatūrą.

Drabužių ir avalynės

Skaityti straipsnį “Paskutinis apsipirkimas prieš kelionę” »

Renkamės butą

Atėjo laikas ieškotis naujų namų Londone, tai nelengvas darbas. Atrodo, rinka nuo praėjusio karto smarkiai nepasikeitė, nors visi čia jau drebėjo, kad teks mokėti dvigubai daugiau. Taigi, pasižiūrėjus skelbimų pagal užklausą room to rent in London galima rasti visai nemažai padorių pasiūlymų. Praėjusį kartą nuomojomės visą namą su draugais, ir tai buvo gana pigu, taip pat labai smagu. Tačiau dabar atėjo metas palikti draugus ir kraustytis pas nepažįstamus žmones. Tiksliau, tai jie visi iki vieno išvyksta, kas grįžta į tėvynę, kas keliauja dar plačiau po pasaulį. Aš, kadangi užsimojau studijuoti toliau, tai ir pasilikti gyventi turiu kaip tik čia. Tad štai kokios naujienos, ką man pavyko siužiūrėti per šią savaitę.

Kambarys kalnuotame kvartale

Atrodo, kad pats realiausias ir man patogiausias variantas būtų keturių aukštų namas, beveik toks pats, kokiame gyvenome ir iki šiol, kuriame aš apsigyvenčiau. Ad agency London patarė imti šį, nes, anot jų, geriau gal ir nerasiu. Gal ir nerasiu, tik nepatinka, kad tiek daug turiu sumokėti depozito. Kaip visada, ta pati problema. Kuo geresnę vietą randi, tuo daugiau reikalauja šeimininkai – nori, kad susimokėtume pusmečiui į priekį, kartais net metams.

Skaityti straipsnį “Renkamės butą” »