Renkamės butą

Atėjo laikas ieškotis naujų namų Londone, tai nelengvas darbas. Atrodo, rinka nuo praėjusio karto smarkiai nepasikeitė, nors visi čia jau drebėjo, kad teks mokėti dvigubai daugiau. Taigi, pasižiūrėjus skelbimų pagal užklausą room to rent in London galima rasti visai nemažai padorių pasiūlymų. Praėjusį kartą nuomojomės visą namą su draugais, ir tai buvo gana pigu, taip pat labai smagu. Tačiau dabar atėjo metas palikti draugus ir kraustytis pas nepažįstamus žmones. Tiksliau, tai jie visi iki vieno išvyksta, kas grįžta į tėvynę, kas keliauja dar plačiau po pasaulį. Aš, kadangi užsimojau studijuoti toliau, tai ir pasilikti gyventi turiu kaip tik čia. Tad štai kokios naujienos, ką man pavyko siužiūrėti per šią savaitę.

Kambarys kalnuotame kvartale

Atrodo, kad pats realiausias ir man patogiausias variantas būtų keturių aukštų namas, beveik toks pats, kokiame gyvenome ir iki šiol, kuriame aš apsigyvenčiau. Ad agency London patarė imti šį, nes, anot jų, geriau gal ir nerasiu. Gal ir nerasiu, tik nepatinka, kad tiek daug turiu sumokėti depozito. Kaip visada, ta pati problema. Kuo geresnę vietą randi, tuo daugiau reikalauja šeimininkai – nori, kad susimokėtume pusmečiui į priekį, kartais net metams.

Kvartalas yra kalvotas, taigi, dar metams atidėčiau svajonę važinėti su dviračiu, nes čia reljefas tikrai ne pats patogiausias, nebent mėgsti temptis dviratį į statų kalną, į kurį ir vienam sunku užlipti. Namas yra švarus, gražus, gyventojai – analogiški mano buvusio namo gyventojams, tik nepažįstami. Tokia pati susidraugavusi bičiulių kompanija. Atrodo visai smagiai, iš kitos pusės, po truputį imu mąstyti ir apie tai, kad gal metas pradėti kažkaip labiau privačiai gyventi, kažkaip be kitų žmonių, tiesiog tarsi sau pačiam.

Pusrūsis pas bobutę

Šitą variantą įtraukiau į sąrašą todėl, kad man jis nesveikai primena Lietuvą, ir būtent Palangą. Žinote, kai vasarą atvažiuoji į Palangą, niekur nieko nerezervavęs, ir tiesiog eini per bobučių namus bei ieškai, kas galėtų ką išnuomoti. Ir tada bobutė sutinka tave už 10 litų nakčiai įleisti į kokį nors kambariuką. Tai štai tokį kambariuką ir aš gaučiau. Pusrūsyje prie virtuvėlės, kuria naudojasi visi. Sąlygos yra tikrai prastos, tačiau nuoma tokia pigi. Neįsivaizduoju, kaip gali būti taip pigu, tars gyventum Lietuvoje profesinės mokyklos bendrabutyje už 5 litus per mėnesį. Tad sąlygos prastos, bet svarstau vien todėl, kad tarsi nemokamai pagyvenčiau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *