Kaip auginti šuniukus

Šunys – geriausi žmonių draugai, bet ir žmonės turi būti geri draugai jiems, norėdami užsiimti veisimu. Reikia prieš imantis šuniukų veiksimo, įsitikinti,kad turėsite tam laiko, ryžto, vietos, nupirkti reikalingas zoo prekes ir pasidomėti šunų veisimo specifika.

Šunų veisimas – ne žaidimas

Negalvokite, kad tik nupirktos zoo prekes iškart sudarys sąlygas veisti šuniukus. Pirmiausia reikia į viską žiūrėti kaip į rimtą reikalą – juk gaminsite ne baldus, o leisite užsimegzti gyvybėms. Žinoma, tą patį daro ir ūkininkai, tačiau jie, skirtingai nei gamtos mylėtojai, tą gyvybę ir sunaikina, suėda. O žmogaus, auginančio gyvūnus ne maistui ar išnaudojimui, požiūris turi būti kitas. Ar esate pasirengę prisiimti visą atsakomybę? Nebus taip, kad kas nors nepavyks ir mesite šuniukus į upę. Nebus taip, kad užsiėmimą paliksite, jeigu nepatiks. Pradėsite, turėsite eiti iki galo arba bent jau iki vietos, kur galima sustoti. Maži vaikai labai myli šuniukus, tačiau neturėtumėte patikėti šios užduoties jiems, nors jie ir prašys bei sakys, kad patys pasirūpins. Šuniukų veisimas turi būti suaugusių žmonių reikalas, galinčių pasirūpinti tuo. Nebent vaikai jau yra dideli ir sąmoningi, pavyzdžiui, paaugliai, kurie norėtų tokiu būdu užsidirbti. Bet jeigu šuniukų auginimą patikėsite kažkam, kas neturi atsakomybės, turėsite labai daug rūpesčių. Dėl to rinkitės ir galvokite atsakingai.

Nupirkti visus reikiamus reikmenis

Aišku, pradžioje reikės nupirkti ir visas zoo prekes, tinkamai paruošti vietą. Mažiems šuniukams reikės miegojimo guolių, apšildomo gal net. Reikės specialaus mažylių maisto, maisto papildų. Antkaklių ir pavadėlių neprireiks, jeigu šuniukus planuosite parduoti dar labai mažus. Taip pat reikės indelių maistui, gėrimams (vandeniui). Reikia ir mini tualeto, nors daryti reikalus tinkamai pripratins naujieji šeimininkai.

Turėti tam laiko ir vietos

Dar svarbiau – imtis tokios veiklos, kai turite tam sąlygas. Kai turite vietos, kur galėtumėte šuniukus veisti. Kai kurie žmonės šuniukus atskiria nuo žmonių, jie pirmuosius mėnesius praleidžia tvarte ar rūsyje. Tačiau tai sužaloja jų psichiką visam gyvenimui. Taip nesocialiai auginti šuniukai bijos skalbimo mašinos, los ant virdulio ar telefono, nesupras, kas yra laiptinės garsai. Kad šuniukai augtų socialūs, nuo pirmų dienų juos reikia auginti namuose, taip pat leisti jiems ateiti į visus kambarius, kad susipažintų su jų garsais. Be to, šuniukų dauginimas turi būti legalus, su visais reikiamais dokumentais, įrodančiais, kad šuniukai gali būti kergiami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *