Santechnika ir legioneliozė

Kai pasklido kalbos, kad legioneliozė pražudė kelius daugiabučių gyventojus, tuomet daugiabučių santechnika tapo visų susidomėjimo tašku.

Kaip plinta legioneliozė

Santechnika labai susijusi su legionelioze, kadangi būtent vamzdžiais iš centrinio Vilniaus energijos padalinio cirkuliuoja karštas vanduo. Jo šildymo sistemos yra ir daugiabučiuose, kurie turi užtikrinti pakankamai aukštą temperatūrą, sunaikinančią šios ligos bakterijas. Jeigu temperatūra nėra pakankamai aukšta, ji tampa puikia terpe užkratui vystytis. Tą vandenį mes leidžiame iš čiaupo, tačiau suklydo tie, kurie išsigandę legioneliozės nusprendę negerti karšto vandens. Kadangi bakterijos gyvena vandenį, o plinta vandens aerozoliu. Tad jums pakaktų pabūti kambaryje, kur yra to vandens dubenyje, ir jo garai patektų į plaučius bei ten sukeltų infekciją. Liga pasireiškia kaip plaučių uždegimas ūmus, turi panašius simptomus. Nuo jos miršta labai silpnos imuninės sistemos žmonės, taip pat visai negydomi asmenys.

Visuomenės reakcijos

Apie šią naujieną, kad Vilniuje santechnika buvo sutvarkyta ne tinkamai, ir kai kur mirė žmonės, paskelbta buvo tuo pačiu metu, kai žiniasklaidoje labai daug dėmesio sulaukė vienos merginos nužudymas. Niekas neparašė apie žmones, kurie mirė nuo santechnikos nepriežiūros aplaidumo, niekas plačiai to nenagrinėjo žiniasklaidoje, tik žmonės, gyvenantys netolimuose rajonuose, labai sunerimo. Erika, gyvenanti Tuskulėnų g., sakė „Tai aš nesuprantu, kodėl jie to vandens nepakaitina? Gretimam name mirė moteris, ką man daryti, kad nemirčiau? Kodėl jie to vandens nepakaitina, ar čia taip sunku, ar brangu, kame problema? Ir kodėl niekas nerašo, kaip gydytis nuo tų bakterijų, ką daryti?“. Daugiausiai šlamesio sukėlė žinia, kad tie, kas administravimo karšto vandens pakaitinimą, veikiausiai gaus tik 300 eurų baudą, nes tokia ji yra už netinkamai vykdomą darbą.

Bakterijų naikinimas

Kai prasidėjo prevencinis legioneliozės bakterijų naikinimas, buvo tvarkoma daugiabučių santechnika. Gyventojai pajuto, kad iš čiaupo plūsta kone verdantis vanduo ir jis turi nemalonų kvapą. Veikiausiai dėl vamzdžiuose esančių rūdžių, kurias pakaitinus ėmė plauti vanduo. Taip pat gal ir kitos medžiagos vamzdžiuose nuo didelio karščio ėmė skleisti savo kvapus. Tačiau pakaitinus vandenį legioneliozės bakterijos buvo sunaikintos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *