Krosnelės ir židiniai – ką rinktis?

Žvarbios žiemos ir ilgi rudens vakarai šiltuose namuose visuomet sutinkami jaukiai. Norint šilumos ir jaukumo naudojama krosnelė arba židinys. Deja, bet gyvename tokioje klimato zonoje, kurioje šaltasis metų laikas trunka ilgai. Ieškodami įvairių išeičių randame ir sprendimus, kurie gali mums padėti sušildyti namus pigiai bei pripildyti juos jaukumu.

Šiuo metu randamas didelis http://zidinys.lt/ pasirinkimas įvairių krosnelių ir židinių. Ar žinote, ko jums reikia? Priklausomai nuo poreikių galima pasirinkti labiausiai tinkantį pasiūlymą. Ne mažiau svarbus ir pastato plotas, kurį reikės apšildyti. Kuo jis didesnis, tuo galingesnės krosnelės prireiks. Taip pat reikės ir dūmtraukio. Geriausia, kai šie darbai suplanuojami iš anksto dar remonto ar statybų metu, tačiau jei to nebuvo numatyta, tai visuomet galima atlikti dūmtraukio įvedimo darbus ir vėliau.

Ar žinote, ko norite? Židinio ar krosnelės? Galima išskirti du pagrindinius jų tipus. Tai šildomi oru ir šildomi vandeniu. Kaip jau minėjome svarbus pastato dydis, kurį reikės apšildyti. Taigi, jei namo plotas viršys 120 kvadratinių metrų plotą, tai turėsite išvedžioti vamzdžius ir patalpas apšildyti vandeniu. Tuo tarpu mažesnėms, nei 120 kvadratinių metrų ploto patalpoms pakaks paprasto šildymo oru ir jums nebereiks papildomų investicijų, tokių kaip vamzdžių išvedžiojimas.

Labai svarbus yra naudingumo koeficientas. Tai parodys, kiek naudingas bus židinys ar krosnelė. Užsukę į Zidinys.lt interneto svetainę rasite visas reikalingas technines savybes ir galėsite lengvai pasirinkti. Taigi, naudingumo koeficientas pasakys, kiek procentų gautos šilumos išeis į lauką ir, kiek liks pastato viduje. Pavyzdžiui, jeigu nurodoma, kad naudingumo koeficientas yra 80 procentų, tai žinokite, kad likę 20 procentų šilumos bus prarasti. Perkant krosnelę ar židinį verta rinktis tokį pirkinį, kurio naudingumo koeficientas yra ne mažesnis, nei 80 procentų. Priešingu atveju jūs bereikalingai naudosite šilumos energiją.

Židinys dažnai pasirenkamas dėl interjero, nes jis atrodo prabangiau, tačiau šiuolaikinės krosnelės gaminamos taip pat labai gražių formų ir spalvų, todėl šiuo metu nėra didelio skirtumo, nes gali gražiai atrodyti tiek krosnelės, tiek ir židiniai. Verta atkreipti dėmesį į patalpų dydį, išdėstymą bei šildymo būdą. Tuomet bus lengviau apsispręsti.

Visai nesvarbu ar savo namuose norite vakarus leisti prie židinio, ar prie krosnelės. Svarbiau pasirinkti tinkamą įrenginį ir tinkamai paruošti visus reikalingus darbus. Užtikrinus saugumą ir šilumos užtikrinimą bus galima mėgautis namų jaukumu, ir šiluma.

One thought on “Krosnelės ir židiniai – ką rinktis?”

  1. Man su židiniu viskas tvarkoj buvo, bet va su kaminu tai problema. Galvojom kas geriau ar apvalus kaminu ideklai ar tiesiog kaminas iš blokelių. Tai galų gale apsisprendėm statyti iš blokelių ir esam patenkinti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *