Stogas ir stogo dangų pasirinkimas

Bet kurio pastato stogas – pagrindinė dalis, be kurios joks statinys nebus visiškai užbaigtas. Dabar stogai yra patys įvairiausi. Skiriasi kainos, ilgaamžiškumas, spalvos, formos. Natūralu, kad pirkėjas nori žinoti kaip pasirinkti tinkamą.

Taigi, kas svarbu renkantis stogo dangą? Pirmiausia, derėtų ją įsigyti iš patikimų pardavėjų ar gamintojų, pavyzdžiui, apsilankius šioje http://www.fabervita.lt/ internetinėje svetainėje randamas aukštos kokybės stogo dangų pasirinkimas. Renkantis tinkamiausią atsižvelgiama į įvairius kriterijus. Vienas iš svarbiausių – kaina. Šiuo metu galima rasti įvairių pasirinkimų tiek pigių, tiek ir labai brangių. Pavyzdžiui, keraminės čerpės ir iš jų dengiami stogai tikrai kainuos brangiai. Kitas ne mažiau svarbus kriterijus – kokybė. Juk niekas nenori įsigyti nekokybiškos stogo dangos, kurią po penkerių metų reikės nuimti ir sumontuoti naują.

Pirkėjams vertėtų atkreipti dėmesį ir į garantijos laikotarpį. Kuo jis ilgesnis, tuo geriau. Dažnai kokybiškoms stogo dangoms suteikiama 30 metų garantija, žinoma, kad tai priklauso nuo dangos rūšies ir kitų savybių, bet bent jau 15 metų garantija turėtų būti suteikiama. Kitas kriterijus vieniems svarbus, kitiems ne. Tai stogo išvaizda. Verta paminėti tik tai, kad svarbiausia kokybė, o dangos vaizdas kiekvienam gali patikti skirtingas.

Vienas iš itin mėgstamų pasirinkimų – plieninė stogo danga. Gausus spalvų ir formų pasirinkimas leidžia rinktis patikusį variantą. Tai itin mėgstamas sprendimas, kuomet reikia pastatą uždengti greitai ir pigiai. Taip pat tokia danga puikiai tinka ten, kur reikia lengvos stogo konstrukcijos. Tiesa, jeigu norite išvengti kai kurių jos trūkumų, pavyzdžiui, triukšmo sklindančio nuo lietaus, tai reikia dėti papildomą izoliacijos sluoksnį. Jeigu pasirenkamas stogas iš keraminių čerpių, tai randamas gausus pasirinkimas formų ir spalvų. Tiesa, kaina tokio stogo išauga ženkliai. Ilgaamžiškumas yra dar vienas privalumas, kuris lemia didesnę kainą. Nors tokiai stogo dangai suteikiama 30 metų garantija, tačiau čerpės gali tarnauti daugiau kaip 70 metų.

Šiuo metu yra įvairių stogui skirtų dangų. Didelis pasirinkimas randamas ir internete fabervita.lt. Rinktis tikrai yra iš ko. Svarbu tik pasirinkti teisingai, nes stogas neabejotinai užima itin svarbią vietą statybų procese. Tai ne tik pastato apsauga nuo kritulių ir kitų gamtos reiškinių, bet ir pastato eksterjero dalis. Puošnūs stogai visuomet traukia žvilgsnius. Labai gerai jei suderinta tiek estetinė išvaizda, tiek ir medžiagų kokybė. Tuomet tokia stogo danga tarnaus labai ilgai ir nekels jokių rūpesčių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *