Kokią medieną baldams rinktis?

Rinkoje pilna įvairiausios medienos – tiek kieto, tiek ir minkšto medžio. Jei seniau Lietuvoje baldai buvo gaminami tik iš medienos, kurią turime savo šalyje, o bet kas įvežtino buvo tikra egzotika ir kainavo kosminius pinigus, tai dabar galite gauti ką panorėję. Jei savo namams susidomėjote baldų gamyba pagal užsakymus ir norite turėti kažką unikalaus, vienas iš svarbiausių klausimų į kurį jūs privalėsite atsakyti – iš kokio medžio jūsų baldai bus gaminami. Nuo to skirsis ir gaminio kaina, jo išvaizda, ilgaamžiškumas. Žinoma, galite nesukti sau galvos ir pasikliauti vien tik baldžiaus rekomendacijomis, tačiau tuomet atiduodate savo likimą į svetimas rankas. Todėl daug geriau žinoti apie ką kalbama ir būti bent šiek tiek pasidomėjus apie įvairius baldus ir jų gamybą, o ypač medienos rūšis.

Mediena skiriasi ne tik savo pavadinimais, tačiau ir įvairiomis savybėmis, pavyzdžiui spalva, grūdu, tankiu, svoriu. Jei norėtume apžvelgti visus galimus medienos pasirinkimus, labai išsiplėstume ir jūs tokios informacijos tikriausiai neįsisavintumėte. Todėl vietoje to tiesiog pakalbėkime apie dvi medžių kategorijas – kietuosius ir minkštuosius medžius. Tiesa, pats pavadinimas gali būti ir šiek tiek klaidinantis – kietmedis ne visada bus iš tikrųjų kietesnis, o medis priklausantis minkštųjų kategorijai nebūtinai bus minkštesnis už kietmedį. Iš principo kietmedžiai yra lapuočiai, o minkštaisiais medžiais vadinami spygliuočiai. Kaip taisyklė, būtent pastarųjų mediena dažniausiai yra kur kas pigesnė – tokius medžius lengviau išauginti, jie auga greičiau, medieną paruošti paprasčiau.

Geriausi kietmedžio pavyzdžiai – ąžuolas, beržas, riešutas ir pan. Tokie medžiai kiekvienais metais numeta lapus ir auga pakankamai lėtai. Dėl lėto augimo ir didelio įvairių medžiagų pasisavinimo, jie tampa kur kas tankesni. Kai kurie medžiai netgi skęsta dėl labai didelio savo tankio. Kaip jau minėjome, daugumos lapuočių mediena yra brangesnė, nes ji auga lėčiau. Iš kitos pusės, lapuočiai yra kur kas patvaresni aplinkos veiksniams ir gali pasiūlyti ilgaamžiškumą. Juose taip pat yra mažai sakų, todėl jie nebijo ugnies. Būtent iš lapuočių dažniausiai yra gaminamos grindų dangos ir brangūs kokybiški baldai. Tiesa, kai kuriems baldams lapuočiai gali būti nepraktiški dėl to, jog pats baldas bus labai sunkus.

Tuo tarpu spygliuočiai auga greitai ir paprastai, todėl nusipirkti šios medienos galima daug palankesnėmis kainomis. Lengva ir pigi mediena yra pats populiariausias pasirinkimas gaminant visų rūšių baldus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *