Namų interjeras ir spalvos

Namų interjerui turi didžiulės įtakos spalvos, dėl to labai svarbus yra sienu dazymas ir tinkamų spalvų pasirinkimas bei tinkamai derinami kiti namų daiktai. Neabejotinai ne tik teisingai parinktos spalvos turi didelę įtaką interjerui, bet ir visų spalvų, ir daiktų suderinimas tarpusavyje. Tik tuomet galima sukurti vientisą gražų namų interjero stilių.

Šiuo metu interjero dizaineriai išskiria tam tikrus stilius, kurie labai populiarūs. Žinoma, pagrindinis lieka klasikinis. Kaip gi be senos geros klasikos? Klasikiniai baldai, užuolaidos, spalvos. Viskas atrodo tiesiog tobula. Klasikinis stilius puikiai tinka tiems, kurie nemėgsta permainų. Juk sukūrus tokį interjerą, jums nereikės kas penkerius ar daugiau metų keisti baldų ar perdažyti sienų. Klasika – niekada nesensta. Tai girdime labai dažnai. Kitas populiarus stilius – skandinaviškas. Daug šviesių spalvų, minimalus kiekis baldų ir tinkamai parinkti tokiam stiliui tinkami daiktai. Šis stilius tikrai tinkamas mūsų šalyje, nes tuomet namai atrodo šviesūs, o juk klimatas mūsų gyvenamojoje zonoje, tikrai nėra toks, kaip pietinėse šalyse, kur daug saulės. Vis dažniau pastebima, kad lietuviai renkasi minimalizmo stilių savo namuose. Mažai baldų ir įvairių daiktų, nedaug spalvų. Tos yra minimalizmas. Be to, šis stilius labai praktiškas, nes paprasčiau tvarkytis, o ir išlaidų daug mažiau, nes nereikia tiek visko pirkti. Norint kurti savo namų interjerą, reikia gerai pagalvoti ar jums patinka vienas iš populiariausių interjero stilių, ar vis dėl to norite kurti kažką kito.

Spalvos turi didžiulę reikšmę. Net jei dar nežinote, kokį interjero stilių kursite ar kokius baldus pirksite, tai galite pradėti nuo pagrindinių spalvų pasirinkimo. Vienas iš svarbiausių pasirinkimų – parinkti tinkamas sienų spalvas, juk sienu dazymas yra labai svarbus. Netinkamai parinkta spalva kaip mat gali sugadinti viską. Tuomet didelė patalpa gali tapti vizualiai maža, nes parinktos per tamsios spalvos arba mažoje erdvėje pasirenkamos per tamsios ar per ryškios spalvos, kurios ne tik vizualiai sumažins patalpas, bet ir erzins savo intensyviomis spalvomis. Geriausia rinktis neutralias spalvas, kurios tiks prie daugelio intererjo stilių. Pavyzdžiui, kreminė, balta, gelsva, švelniai persikinė, šviesi smėlio ir pan. Žinoma, reikia nepamiršti ne tik tinkamų sienų spalvų, bet ir suderinti grindų spalvas. Tinkamai parinkti baldus, kurie papildys interjerą. Jei patys negalite suderinti spalvų, tai verčiau kreiptis patarimų pas interjero dizainerius.

One thought on “Namų interjeras ir spalvos”

  1. Tačiau jeigu gyvenate nuosavame name, svarbu žinoti jog reikia kreipti dėmesį ne tik į namų interjerą, bet ir į pačio namo išorę. Ją pagyvinti ir suteikti jai išskirtinumo gali tinkamas apšvietimas. Tai labai svarbi jaukių ir stilingų namų detalė.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *