Kačių sterilizacija, kada laikas ją atlikti?

Asmenys, kurie augina tam tikrus augintinius puikiai žino, kad jais reikia rūpintis. Tačiau kai kurie gyvūnai reikalauja daugiau priežiūros, na o kiti šiek tiek mažiau. Tačiau kaip bebūtų visiems jos reikia. Na pavyzdžiui kuomet kalbama apie kačių augintinius galima paminėti tai, kad jei katė yra auginama namuose, jai laikas nuo laiko reikia karpyti nagus, taip pat atlikti kitas procedūras. Katės pasižymi ir tuo, kad joms subrendus prasideda kiti nemalonumai, kurie gali varginti jų šeimininkus. Tad būna ieškoma būdų kaip galima šią problemą išspręsti. Vienas iš būdų yra kačių sterilizacija, kuri užtikrina, kad katės pačios nekankins morčius, o ir šeimininkai galės ramiai leisti dienas. Namuose auginamoms katėms dažniausiai ši procedūra atliekama tik dėl to, kad jos pačios ir jų šeimininkai nesikankintų. Na o kai kalba pasisuka apie lauke laikomų kačių sterilizacija, galima paminėti tai, kad ši procedūra atliekama todėl, kad būtų galima išvengti daugiau kačiukų atsiradimų, nes šeimininkas negali užtikrinti, kad katė neturėtų tam tikro kontakto su katinu. Tad šios procedūros gali būti atliekamos dėl kelių skirtingų priežasčių, kurios tiek vienu tiek ir kitu atveju yra suprantama. Tačiau svarbu paminėti, kad katei turi sueiti tam tikras amžiaus laikas, kad šią procedūrą būtų galima tikslinga atlikti. Veterinaro paslaugos Vilniuje ir specialisto patarimai.

Kačių sterilizacija, kiek laiko trunka procedūra?

Kalbant apie pačią procedūrą yra gana sudėtinga kalbėti apie tai kiek laiko ji trunka. Kodėl taip yra. Tai priklauso nuo to, kokia yra katės rūšis, kiek laiko trunka pasiruošimas procedūrai. Tad dažnai tai kiek laiko gali užtrukti procedūra geriausiai gali atsakyti ne bet kas kitas, o kaip asmuo, kuris ir atliks šią procedūrą. Dažniausiai procedūra trunka apie vieną valandą. Tačiau kaip ir minėta tikslaus laiko geriausia paklausti veterinaro, kuris galės atsakyti jums į šį klausimą geriausiai.

Kačių sterilizacija, kiek ji kainuoja?

Procedūros gali būti atliekamos ganėtinai skirtingai. O ir jų sudėtingumas gali skirtis kardinaliai. Tad ne visuomet gali būti galima pasakyti kiek kainuoja ši procedūra, nes kaina gali skirtis priklausomai nuo situacijos. Tad labai dažnai kainos būna pasakomos jau po procedūros, tačiau žinoma visuomet yra įvardijama suma, į kurią turi orientuotis asmuo, kurio augintiniui bus atliekama ši operacija. Tad pasakyti vienos sumos tikrai nėra įmanoma. Kaina taip pat gali priklausyti ir nuo to, kokioje klinikoje ir koks veterinaras ją atlieka. Tad geriausia pačiam pasidomėti savo mieste esančiomis klinikomis ir jų kainomis ir kiek laiko jos gali trukti.

One thought on “Kačių sterilizacija, kada laikas ją atlikti?”

  1. Labai svarbu, jog kačių maistas po sterilizacijos būtų subalansuotas ir reguliuojamas, nes katė būna po šoko ir visgi reikia nepasimest per ta atsigavimo laikotarpį ir nepradėt jos lepint, nes dar gali ir nutukti. Mano sesės katei buvo taip, šėrė neribotai, jog „atlygintų“ už kastravimą, o dabar katinas neišbrenda iš bėdų dėl viršsvorio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *