Kokias grindų dangas rinktis?

Planuojate statyti ar remontuoti namą? Tuomet jums rūpi daugybė skirtingų detalių, tarp jų ir tokios kaip grindų dangos. Aišku, kiekvienas padorus baldų salonas Vilniuje jums pasiūlys puikias alternatyvas, tačiau išsirinkti turėsite patys, ir nuspręsti, kas jums geriausia. Vieni rinksis tik pagal kainą, kiti tik pagal išvaizdą. Tačiau nepamiršti reikia, kad grindų dangos būna skirtingos, kai kurios tinka vienur, kitos kitur.

Linoleumas: voniai, koridoriui, virtuvei

Kiekvienas žmogus žino, kaip atrodo linoleumas. Ir galima būtų išskirti jo rūšis. Tai gana pigi medžiaga, kurią galima dėti net ant ne visai sutvarkytų grindų, tarkime, jeigu renovuojate būstą, o visų grindų keisti nenorite. Namuose bus vienoks linoleumas, jaukesnis, gražesnis. Viešose įstaigose taip pat pastebėsime šią grindų dangą. Ypatingai koridoriuose. Tiek mokyklose, tiek ligoninėse, poliklinikose. Išties, tai juk pigus būdas pakloti grindų dangą, kuri nepareikalautų net ypatingos priežiūros. Linoleumą galima lengvai plauti vandeniu, šluoti, į jį neįsigeria skysčiai kaip į kokį kilimą. Jeigu norėsite, kažkuriose vietose pasidėsite kilimėlius.

Plytelės: voniai, virtuvei, įstaigai

Plyteles esame linkę klijuoti virtuvėje, vonioje. Taip pat kartais žmonės ir tam tikras įstaigas klijuoja plytelėmis, nors tokius variantus dažniau galima matyti tarybinėje architektūroje ar interjere. Tarkime, galima pamatyti medicinos kabinetus, laboratorijas, kur iki vidurio siena būna išklijuota būtent plytelėmis.

Medinis parketas – jauki prabanga

Pats jaukiausias ir gražiausias pasirinkimas daug kam bus medinė grindų danga. Ji, žinoma, nebus pigi, ir mums teks galvoti apie tai, kad medinis parketas tikrai verčia mus pakloti nemažas sumas. Tačiau tą daryti verta. Nes medis yra šilta medžiaga, ji nešaldo namų. Taip pat ji visada yra jauki. Dabartinės parduodamos grindų dangos gali būti įvairųspalvų ir raštų, tad kiekvienas tikrai ras savo medinę dangą.

Šildomos grindys

Tai – nuostabus šio amžiaus išradimas. Šildomų grindų montavimas yra truputį sudėtingesnis, nes po grindimis montuojama kaistanti spiralė. Kada norite, tada ją ir įjungiate. Tik nenusipirkite per didelės, nes tada be reikalo kais ir naudosis elektra. Tačiau šildomų grindų malonumu vonioje nepaprastai smagu pasimėgauti šaltą žiemos rytą, išsimaudžius ar kažką kito basomis kojomis ten veikiant. Po šildomomis grindimis pakišta instaliacija skleidžia malonią šilumą. Ją puikiai atras ir jūsų naminiai gyvūnai – nespėsite net apsidairyti kaip visos katės ir visi namų šunys suguls ant šių kietų plytelių grindų, tarsi tai būtų minkščiausias guolis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *