Laidotuvių gėlių ir vainikų lenktynės

Apie dirbtines geles ant kapo kalbėti ne visiems malonu, nes ne visi apskritai gali kalbėti apie tokius dalykus kaip artimojo netektis. Niekas nenori likti vienas, įskaudintas ar netekęs artimųjų. Gėlės, vainikai, krepšeliai su gėlėmis labai dažnai tampa tais atminimo simboliais, kuriais mes pagerbiame žmones, norime išlikti jų atminimą šveisiu.

Mažos gėlės

Galima būtų skirstyti, kaip dirbtines geles, skirtos puošti kapams, išsidėsto pagal dydį, pagal spalvą, gal net pagal augalo, kurį bandoma atkartoti, retumą. Tačiau mes, patogumo dėlei, tik apibendrinkime, kokie yra pasirinkimai, lyginant pagal dydį. Vienas iš būdų papuošti kapą arba ateiti pagerbti velionio tiesiog per pačias laidotuves ar šermenis, tai atnešti vieną gėlę arba kelias. Gal esate girdėję, kad šukštu negalima žmogui, merginai dovanoti dviejų ar keturių gėlių – skaičius turi būti nelyginis. Iš senų laikų, bent jau mūsų kraštuose, yra toks paprotys, kad gėlę reikia skaičiuoti, gyviesiems bus nuo 1, o mirusiesiems nuo 2, o toliau kas antrą. Ta tradicija ir iki dabar gaji, todėl ir taip yra su dovanojamų gėlių skaičiumi. Kitaip, nei pagerbiant gyvuosius, velioniui galima dovanoti ir negyvas, dirbtines gėles. Iš tiesų, taip gal net ir teisingiau – tai, kas gyva, gyviesiems, tai, kas negyva, mirusiesiems. Kapo priežiūra yra varginantis užsiėmimas, ypač, jeigu tenka nuolat keisti gyvas gėles, pakeisti vandenį. Taigi, dirbtinė gėlė, nors ji kainuos šiek tiek daugiau, bet ji puoš kapą ilgiau. Paprastai žmonės renkasi baltas gėles ar jų puokštes – astras, ramunes, bijūnus, lelijas, gladijas.

Vainikai

Vainikai turi tokią paskirtį, kokios neturi jokios kitos gėlės. Jie yra skirti būtent laidojimo ir velionio pagerbimo apeigoms, niekur kitur jų nepanaudosi. Dažniausiai jie būna iš natūralių augalų arba kombinuoti. Pastaruoju atveju visa žaluma, tarkime, šakelės, lapeliai, būna tikri. Tai gali būti tujos, kadagiai, eglišakės ir įvairūs kiti žali vainikų darymui tinkantys augalai. Į šią žalumą tuomet yra įmaišoma ir gražiai prisegama ar įpinama dirbtinės gėlės. Jos būna baltos, kaip ir prieš tai minėta, dažnai imituojama astrai, ramunės, bijūnai, lelijos, gladijos, kardeliai. Svarbu, kad būtų išlaikomas bendras estetinis vaizdas, kiekvienas vainikas paprastai tarpusavyje yra skirtingas. Praėjus kažkiek laiko nuo laidotuvių, artimieji surenka nuvytusias, sudžiuvusias, sugedusias ir supuvusias kitokias gėles, ir palieka tik dirbtines, taigi, tokiu atveju, žalumą tektų išmesti, o gėlės liktų kapą puošti ir ilgiau.

One thought on “Laidotuvių gėlių ir vainikų lenktynės”

  1. Dažnai norint pagerbti artimąjį kuris išėjo yra renkamasi: dirbtinės gėlės, vainikai ar krepšeliai su gėlėmis, taip parodome, kad norime, kad jų atminimas išliktu šviesus. Kaip dovanodavome gyvam būnant gėles taip ir atsisveikiname nešini gėlėmis. Manau šis gestas itin gražus bei vertinamas iš kartos į kartą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *