Saulės kolektoriai – švaresnei gamtai

Būti ekologišku dabar itin populiaru. Vis daugiau ir daugiau žmonių nusprendžia jog reikia pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie gamtą bei pasirenka įvairias ekologiškas alternatyvas perkant produktus ar organizuojant savo buitį. Saulės kolektoriai – tai tikriausiai paskutinis mados klyksmas ekologiškumo pasaulyje, kuris tausoja ne tik gamtą, bet ir taupo jūsų pinigus. Tikriausiai jau esate girdėję kas tai per įrengimas, tačiau jei vis dar nežinote kuo gali būti naudingi saulės kolektoriai, kviečiame perskaityti šį straipsnį ir susipažinti su jais iš arčiau.

Saulės kolektorių privalumai

Dauguma žmonių vis dar nežino, kad saulės kolektoriai gali būti naudojami kaip stogo danga ir tokiu būdu nušaunami du zuikiai vienu šūviu. Tad jei statotės naują namą arba renovuojate seną, prieš rengiant stogo dengimo projektą būtinai pasvarstykite apie galimybę savo namo stogą padabinti būtent saulės kolektoriais. Ne paslaptis, kad net ir tradicinė stogo danga kainuoja nepigiai, todėl dengti stogą saulės kolektoriais jums nekainuos daug papildomų pinigų.

Jei šiuo gyvenimo momentu pinigai jums yra svarbesnis kriterijus nei gamta ir aplinkosauga, būtinai suskaičiuokite saulės kolektorių atsiperkamumą. Tai gali užtrukti nuo kelių iki keliolikos metų, priklausomai nuo keleto faktorių. Visų pirma suskaičiuokite, kiek elektros energijos sunaudojate per mėnesį ir kiek jūsų planuojami įsigyti saulės kolektoriai jos sugeneruotų. Tuomet patikrinkite, kokią dalį elektros energijos jums vis dar reikėtų pirkti iš elektros tinklų. Įvertinkite kasmet sutaupomą pinigų sumą ir palyginkite ją su suma, kurią teks išleisti saulės kolektorių įsigyjimui ir sumontavimo darbams. Tokiu būdu sužinosite, kiek metų prireiks tam, kad atsipirktų ši kilni investicija.

Taip pat nepamirškite ir apie kitas finansavimo galimybes – saulės kolektorių įsigyjimas gali būti finansuotas iš įvairių finansinių fondų, kurie skatina alternatyvios energijos gamybą. Taip pat, daugelis bankų siūlo paskolas su lengvatomis jei paruošiate saulės kolektorių įsigyjimo ir montavimo projektą.

Jei vis dar neapsisprendžiate, ar jums iš tiesų reikalingi saulės kolektoriai, daugiau informacijos galite rasti tiesiog internete arba susisiekę su bet kurios kompanijos prekiaujančios saulės kolektoriais konsultantais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *