Renkantis rekuperatorių daugeliui žmonių kyla klausimai, kokio tipo jį pasirinkti: plokštelinį ar rotacinį, kiek elektros energijos rekuperatoriai sunaudoja, ar šioje sistemoje reikalingas elektrinis šildytuvas ir pan. Taigi, šiame straipsnyje bus apžvelgiami dažniausiai užduodami klausimai, su kuriais susiduria rekuperatoriais prekiaujančios įmonės. Profesionalai lietuviškam klimatui rekomenduoja rotacinius rekuperatorius dėl trijų priežasčių:
- Rekuperatoriai išsprendžia sauso oro problemą, nes dalį išmetamos oro drėgmės jis grąžina lauko orui. Tai ypač aktualu žiemą, kai oras yra vėsus ir sausas.
- Rotaciniai rekuperatoriai grąžina didžiausią šilumos koeficientą, o dirbti gali net iki -23 laipsnių temperatūros. Tuo tarpu plokšteliniai rekuperatoriai dirba tik iki -10 laipsnių temperatūros, o taip pat jie grąžina minimalų kiekį šilumos koeficiento. Didžiausias galimas temperatūrinis efektyvumo koeficientas plokšteliniuose rekuperatoriuose gali būti pasiektas tik tuomet, kai oras lauke yra sausas, o patalpoje – drėgnas, kai ventiliatoriai dirba minimaliu greičiu, o apsauga nuo užšalimo nėra įsijungusi.
- Kaip jau buvo minėta ankstesniame punkte, rotacinis rekuperatorius sėkmingiausiai pasitarnauja šildymo laikotarpiu dėl efektyvaus temperatūrinio koeficiento. Tokie rekuperatoriai esant dideliam šalčiui neužšals.
Dažnas klausimas, kurį išgirsta rekuperatoriais prekiaujančios įmonės kaip „Index“ komanda, ar juos sudėtinga sumontuoti. Patogiausia rekuperatoriaus vietą numatyti namo projektavimo stadijoje, tačiau jei tik vėliau sugalvojote jį įsigyti, ne bėda, nes rekuperatoriaus sistema gali būti įmontuota apdailos metu. Rekuperatoriai gali būti įmontuoti tiek daugiabučiame name, tiek nuosavame. Jeigu jūsų namuose veisiasi pelėsis, namų kampai rasoja ir trūksta ventiliacijos – rekuperatorius nevisuomet gali padėti. Visų pirma, jis eikvoja daug elektros energijos ir neįtakoja oro judėjimo patalpoje. O namuose kaupiantis drėgmei svarbu sukurti tokią aplinką, kurioje vyktų pastovus vėdinimas, oras judėtų ir vėdintųsi.
Manau prieš renkantis rekuperatorių, reikėtų būtinai pasikonsultuoti su specialistu. Į įvairius iškilusius klausimus man padėjo atsakyti https://www.sauguspasaulis.lt/rekuperatoriai?c3=3126 ir padėjo pasirinkti mano būstui labiausiai tinkantį rekuperatoriaus tipą.