Modernaus grafinio dizaino tendencijos

Jeigu domitės modern graphic design, turbūt turite išsivystę tam tikrą instinktą, leidžiantį lengvai atpažinti, kas yra gražu, o kas – ne. Tačiau, jeigu neturite išlavintų šių įgūdžių, tai jums reikės pradėti ieškoti teigiamų pavyzdžių ir taip susidaryti nuomonę, kas gražu, kas ne. Kartą aš vieno dizainerio paklausiau, kodėl man nėra smegenyse iš karto aiškaus kriterijaus, kas gražu. O jis atsakė, jog taip turbūt yra dėl to, kad esu per mažai mačiusi gražių dalykų. Taigi, tam, kad lengviau atskirtumėte, kurios graphic design services yra gražios, o kurios nelabai – rekomenduojame jums tiesiog pasistengti daugiau stebėti įvairių TOP sąrašų, kuriuose būtų išvardintos svetainės. Patekus į jas, galite lavinti savo skonį. O dabar aptarkime tam tikras tendencijas tam, kad jau iš anksto šį tą žinotumėte.

Neapkrauti detalėmis

Rytų kultūra Vakarams ilgą laiką atrodė tiesiog keista ir nesuprantama, todėl buvo priimta ją ignoruoti. Vakarams atrodė, jog jie yra civilizacijos lopšys, kas, Rytų atžvilgiu, atrodo labai naivu. Mat būtent Rytuose ir gimė pirmoji filosofija, religija, kultūra, menas. Tačiau čia visada vyravo visai kitokie vaizdo kultūros principai. Tik dabar, pagaliau pripažįstant Rytų pranašumą, Vakarai ima mokytis iš Rytų ir taip sužino, jog čia yra daug nuostabios išminties. Taigi, Rytams būdingas baltos spalvos, tuščios erdvės, tuštumos įvertinimas tampa aktualus ir mums. Šios tendencijos persismelkia į įvairias gyvenimo sritis. Jeigu palygintume įprastus vakarų paveikslus su rytų, pamatytume akivaizdžius skirtumus. Rytuose vyrauja balta, o pas mus tai laikoma „broku“, todėl jau geriau siekiama užkišti foną bet kuo, kad tik nebūtų balta. Dabar grafinis dizainas su pasimėgavimu atranda tuštumos, švaros, tvarkos, nugesintų spalvų, o ne akį rėžiančių, prasmę ir vertę.

Pritaikyti mobiliesiems

Kiti tendencijų principai susiję su technologijų progresu. Nustatyta, kad labai daug žmonių visokią informaciją internete tikrina ir gauna būtent per mobiliuosius ir išmaniuosius telefonus. Taigi, jeigu norite geros interneto svetainės, turite pasirūpinti, kad ji taip pat puikiai atrodytų ir mobilioje jos versijoje. Tai svarbu ir mąstant apie SEO technologijas, kurios, kaip skelbia Google, dabar labai atsižvelgia į svetainės parengtumą telefonui. Kai svetainė nėra pritaikyta mobiliesiems telefonams, tai daug dalykų negali daryti, taip prarandamas nemažas vartotojų srautas. Be to, dizainas, kuris yra telefone, pereina ir į kompiuterius bei kitas technologijas. Technologijų amžius diktuoja savo madas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *