Kreatinas ir jo nauda

Kas yra kreatinas ir kokia iš jo nauda? Tai dažnas klausimas, kuris užduodamos, kuomet norima pasiekti gerų rezultatų sporto veikloje. Ši medžiaga randama skeleto raumenyse. Ji reikalinga gaminant energiją, o tai labai svarbu kiekvienam, kuris nori pasiekti gerų rezultatų sportuojant ir puoselėjant savo kūną.

Kreatinas gaminamas kepenyse. Taip pat ir inkstuose bei kasoje. Ši medžiaga gaminasi iš amino rūgščių (argininas, metioninas, glicinas). Organizmas pagamina ne visą reikiamą kiekį, o maždaug tik puse. Viskas priklauso nuo individualių savybių ir šis procentas gali skirtis. Kitą reikalingą dalį kreatino organizmas gauna kartu su maistu ar kitais papildomais priedais. Kur daugiausia yra šios taip reikalingos medžiagos? Jos daugiausia randama žuvyje ir raudonoje mėsoje. Tuo metu, kai jis pagaminamas vyksta kreatino pernešimas į raumenis. Tai vyksta per kraują. Raumenyse jis susijungs su fosfato jonais. Po to ši medžiaga pavirsta fosfokreatinu. Tai yra energiją teikiantis junginys.

Šiuo metu yra didžiulis kreatino papildų pasirinkimas. Jų tikslas – didinti fosfokreatino kiekį raumenyse. Paprastai kalbant tai galima įvardinti kaip medžiagą, kuri padeda kuo ilgiau palaikyti aukšto intensyvumo sportinę veiklą. O tai yra svarbu daugelyje sporto sričių. Pagrindiniai kreatino privalumai yra šie: atsiradęs greitumas, ištvermingumas trumpoje veikloje, pavyzdžiui, trumpas bėgimas nustatytą atstumą, nesunkiai pakartojami pratimai.

Skaityti straipsnį “Kreatinas ir jo nauda” »